Uživatel nepřihlášen
KeerGeek
RSS kanál blogu
Píše: KeerGeek - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.

GEFORCE NOW - streamování her z cloudu

Pátek 6.1.2017 23:48 - Autor: KeerGeek
To se mi líbí

GEFORCE NOW - streamování her z clouduSpolečnost Nvidia oficiálně představila streamování her z cloudu - službu Geforce NOW. Umožní hrát majitelům slabých PC hry na vysoké detaily. Trik spočívá v tom, že se hry renderují v cloudu a následně jsou streamovány do vašeho počítače, jak už mnozí z vás očekávají, tato služba bude vyžadovat poměrně rychlý internet s nízkou odezvou.

CENA, FUNKCE, HARDWAROVÉ NÁROKY?

Za 25$(asi 642 korun) vám Nvidia půjčí na 20 hodin(nebojte se, jedná se o in-game čas, odečte se pouze to, co reálně propaříte) svou prozatimní vlajkovou loď GTX1080, na té byste měli bez problémů rozjet jakoukoli hru na maximální detaily.

Jediné, co pro to musíte udělat, je - stáhnout si aplikaci, nainstalovat ji a samozřejmě zaplatit činž. Poté se připojíte na virtuální počítač, do něho si následně můžete stáhnout kteroukoli hru z nám již známých služeb(Steam,Gog, Uplay, Origin,Battle.net), případně i hry, které mají vlastní klient(World of tanks, Warframe...).

Ve virtuálním počítači nebudete muset hlídat vydání nových ovladačů pro grafickou kartu, budou se aktualizovat automaticky, uložené pozice budou synchronizovány s uvedenými službami, to samé platí i o oceněních a tak dále.

Docela zajímavé je, že Geforce now počítá s podporou Macu, dovolím si podotknout, že pro ně je to větší výhra než pro obyčejné PCčkáře.

Co se týče hardwarových nároků, tak vzhledem k tomu, že je to jen streamování, stačí mít pouze rychlý internet(25mb/s) a né zas úplně vykopávku počítač(mávám na muzeum počítačů).

Předbězný přístup ke službě Geforce NOW je naplánován na březen letošního roku, nejásejte, pouze v USA.

POSTŘEHY

Myslím si, že né jenom mě, ale i vás zarazila poměrně vysoká cena této služby, kdybyste si na tom chtěli zahrát nějakou hru "na 2 roky" - jako je Zaklínač, Fallout atd., zřejmě byste raději zamířili do obchodu s počítačovým hardwarem a pořídili si GTX1080 na splátky, no neni to lepší?

Nejsem si moc jist hraním online her, kde by vysoký input lag mohl uměle snižovat váš výkon (jako ve fyzice - máte potenciál být nejlepší=příkon, ale vnější podmíny=NOW vás učiní looserem).

Existuje ekvivalent od Sony - Playstation NOW (to NOW uvidíme minimálně ještě jednou)

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku GEFORCE NOW - streamování her z cloudu
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
23cicer    Cílovkou je ten, kterému se nevyplatí koupit mašinu za 20-30. 000, pač si ročně zahraje 2–3 hry. . v tom případě se jedná o výhodné řešení. .

Jinak pořídit si 1080 na splátky je pěkná kravina ( (:
23cicer23cicer7279
    16.1.2017 09:41
23cicer

Cílovkou je ten, kterému se nevyplatí koupit mašinu za 20-30. 000, pač si ročně zahraje 2–3 hry. . v tom případě se jedná o výhodné řešení. .

Jinak pořídit si 1080 na splátky je pěkná kravina ( (:Komentář byl autorem naposledy upraven 16.1.2017 10:04

Původní verze před úpravami:Cílovkou je ten, kterému se nevyplatí koupit mašinu za 20-30. 000, pač si ročně zahraje 2–3 hry. . v tom případě se jedná o výhodné řešení. .

daveka    Zajímavé, ale řekl bych, na některé hry docela drahé. Četl jsem, že za GeForce 1080 to bude strhávat 4 kredity za minutu, což by znamenalo, že 2500 kreditů (25$) vám vydrží na 10 hodin, za GeForce 1060 pak 20 hodin (2 kredity za minutu) . Dokážu si představit, že by se to vyplatilo u singleplayerových 3A-čkových her s herní dobou kolem 15. hodin, pokud hráč některou herní grafiku ve svém počítači bude mít, za kterou by nemusel utrácet (což je dost pravděpodobné) a samozřejmě za předpokladu, že to hráč nebude chtít hrát znovu. U mulťáku se to asi moc nevyplatí. Navíc, kredity rozhodně nevytvoří pocit vlastnictví, který hráč má, když si hru koupí. A i kdyby hráč neměl herní sestavu, je to z dlouhodobého hlediska pro hráče drahé a neefektivní. Předpokládám, že hráči nehrají jen singl s herní dobou 15. hodin. No nevím, moc ve velký úspěch nevěřím :) . EDIT: jo ono se ta hra bude muset ještě k tomu dokoupit, pak teda nevýhodné za jakékoliv situace.... No, na hráče to evidentně zaměřené není...davekadaveka65505    8.1.2017 11:44 daveka

Zajímavé, ale řekl bych, na některé hry docela drahé. Četl jsem, že za GeForce 1080 to bude strhávat 4 kredity za minutu, což by znamenalo, že 2500 kreditů (25$) vám vydrží na 10 hodin, za GeForce 1060 pak 20 hodin (2 kredity za minutu) . Dokážu si představit, že by se to vyplatilo u singleplayerových 3A-čkových her s herní dobou kolem 15. hodin, pokud hráč některou herní grafiku ve svém počítači bude mít, za kterou by nemusel utrácet (což je dost pravděpodobné) a samozřejmě za předpokladu, že to hráč nebude chtít hrát znovu. U mulťáku se to asi moc nevyplatí. Navíc, kredity rozhodně nevytvoří pocit vlastnictví, který hráč má, když si hru koupí. A i kdyby hráč neměl herní sestavu, je to z dlouhodobého hlediska pro hráče drahé a neefektivní. Předpokládám, že hráči nehrají jen singl s herní dobou 15. hodin. No nevím, moc ve velký úspěch nevěřím :) . EDIT: jo ono se ta hra bude muset ještě k tomu dokoupit, pak teda nevýhodné za jakékoliv situace.... No, na hráče to evidentně zaměřené není...Komentář byl autorem naposledy upraven 9.1.2017 08:44

Původní verze před úpravami:Zajímavé, ale řekl bych, na některé hry docela drahé. Četl jsem, že za GeForce 1080 to bude strhávat 4 kredity za minutu, což by znamenalo, že 2500 kreditů (25$) vám vydrží na 10 hodin, za GeForce 1060 pak 20 hodin (2 kredity za minutu) . Dokážu si představit, že by se to vyplatilo u singleplayerových 3A-čkových her s herní dobou kolem 15. hodin, pokud hráč některou herní grafiku ve svém počítači bude mít (což je dost pravděpodobné) - a samozřejmě za předpokladu, že to hráč nebude chtít hrát znovu. No nevím, moc ve velký úspěch nevěřím.

KeerGeek    Můj scénář: Zprva to budou všichni nadšeně zkoušet, Nvidie bude všude psát o tom, jak je to revoluční, po pár měsích si lidé (i ti méně bystřejší) uvědomí, že je lepší si koupit (jak jsem psal) rovnou svoji grafiku a s tim i celý zbytek sestavy na splátky, Nvidia na to zareaguje slevou, ale to už nemusí pomoct (jestli by to teda nebylo fakt za pár šupů) - první opravdový dojem se těžko napravuje.KeerGeekkeergeek69053    7.1.2017 22:16 KeerGeek

@ odpověď na komentář od El_Scorpio:Můj scénář: Zprva to budou všichni nadšeně zkoušet, Nvidie bude všude psát o tom, jak je to revoluční, po pár měsích si lidé (i ti méně bystřejší) uvědomí, že je lepší si koupit (jak jsem psal) rovnou svoji grafiku a s tim i celý zbytek sestavy na splátky, Nvidia na to zareaguje slevou, ale to už nemusí pomoct (jestli by to teda nebylo fakt za pár šupů) - první opravdový dojem se těžko napravuje.

El_Scorpio napsal:Všetky tieto streamovacie pokusy zatiaľ zlyhali a tento nebude výnimka. Mne sa to už z princípu bridí.

El_Scorpio    Všetky tieto streamovacie pokusy zatiaľ zlyhali a tento nebude výnimka. Mne sa to už z princípu bridí.El_Scorpioel_scorpio63241    7.1.2017 17:52 El_Scorpio

Všetky tieto streamovacie pokusy zatiaľ zlyhali a tento nebude výnimka. Mne sa to už z princípu bridí.